BCB Başkanı Nazmul Hasan Shakib'in düşmesinden bu yana insanlar çıldırdı

BCB Başkanı Nazmul Hasan: Shakib’in düşmesinden bu yana insanlar çıldırdı

BCB Başkanı Nazmul Hasan, insanların dünyanın en iyi kriket oyuncusu Shakib Al Hasan’ın seçim sahasında olmasından dolayı çok heyecanlı olduklarını düşünüyor. Dedi ki, “Şakib oraya (Magura) indiğinden beri insanlar çıldırdı. Neredeyse herkesin ona oy vereceğini düşünüyorum.

Bu, Nazmul Hasan tarafından bugün saat 15:30 civarında Kishoreganj’daki Bhairab’ın atalarının ikametgahı IV Bhaban’da gazetecilerin sorularına yanıt olarak söylendi. 12. parlamento seçimlerinde Kishoreganj-6 (Bhairab-Kuliarchar) seçim bölgesi adayıdır. Bu koltukta üç dönem üst üste milletvekili olarak görev yapıyor. Aynı zamanda Bangladeş Kriket Kurulu’nun (BCB) Başkanıdır.

Nazmul Hasan, Şakib’e seçim alanında hayatta kalmasını tavsiye edip etmediği sorusu üzerine “Sakib’in farklı bir artı noktası var” dedi. Bir partinin oyu, diğerinin tarafsız oyu. Tarafsız oy artı Shakib’e puan. Doğrudan siyasetle ilgisi olmayanların merkeze giderek Şakib’e oy vereceğini düşünüyorum.

BCB Başkanı, Shakib’in seçimden sonra da sahada bulunup bulunmayacağı sorusuna “Bu konu görüşüldü” şeklinde yanıt verdi. 2025’e kadar oynaması bekleniyor. Hem Mashrafe hem de Shakib, BCB’nin bir sonraki başkanı olmaya ilgi gösterdi. Kimin gelebileceği sorulduğunda ise ‘Bunu söylemek zor’ dedi. Söylemesi zor. Burada söylemek doğru olmayacaktır.

Nazmul Hasan, siyasete girmesi ve bu kez kazanmasıyla ilgili bir soruya yanıt olarak, “Hayatımda siyaseti hiç düşünmedim.” Siyasetin çok kolay olduğunu sanıyordum. Ancak geldikten sonra bunun çok zor olduğunu anladım. Hiçbir şey onunla karşılaştırılamaz. Bhairav ​​​​insanlarının yanlış kararlar vermediğine inanıyorum. Bangabandhu’nun kızı, babam Bangabandhu’nun her zaman yanındaydılar. Hala kalacağım.’

Anketlerde BNP’nin çıkmadığını söyleyen Nazmul Hasan, “Sayın Başbakan özgür ve adil seçimler göstermek için meydan okudu.” İnsanların Bangabandhu’nun istediğini yapacağına inanıyorum. Şimdi bir grup merkeze doğru ilerlemeyi engellemek istiyor. Bence ne kadar çok engel koyarlarsa, o kadar çok insan engelleri görmezden gelip merkeze gidecektir.

Nazmul Hasan’ın babası merhum cumhurbaşkanıdır. Zillur Rahman. Annesi, Awami Ligi’nin eski kadın işleri sekreteri Ivy Rahman da 21 Ağustos’ta düzenlenen el bombalı saldırıda öldürüldü. 2008 yılında Zillur Rahman, 9. parlamento seçimlerinde Kishoreganj-6’dan Parlamento Üyesi seçildi. Nazmul, 2009’da yapılan ara seçimde cumhurbaşkanı olması nedeniyle boşalan koltuk nedeniyle ilk kez milletvekili oldu. Daha sonra 2014 ve 2018 yıllarında yapılan 11. parlamento seçimlerinde Awami Ligi’nin adaylığıyla milletvekili seçildi. according to the prothomalo

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *