Sylhet tümeninin 19 seçim bölgesinde 89 müfreze BGB konuşlandırması

Sylhet tümeninin 19 seçim bölgesinde 89 müfreze BGB konuşlandırması

BGB, her türlü seçim çatışmasını ve şiddeti önlemek amacıyla ülkenin her yerinde olduğu gibi Sylhet’te de konuşlandırıldı. 29 Aralık Cuma gününden bu yana Sylhet tümeninin 19 seçim bölgesinde toplam 89 BGB müfrezesi konuşlandırıldı. Bunların arasında, Sylhet bölgesindeki altı seçim bölgesinde 29 BGB müfrezesi konuşlandırıldı. Sylhet BGB kaynaklarına göre her türlü şiddet içeren durumla baş etmeye hazırlar.

Bangladeş Sınır Muhafızları (BGB) Sylhet kaynaklarına göre, yaklaşan 12. Ulusal Parlamento seçimlerinde kanun ve düzeni özgür, adil ve barışçıl bir şekilde korumak için Sylhet tümeninin dört bölgesinde toplam 89 BGB müfrezesi konuşlandırıldı. Sylhet tümeni, 29 müfreze BGB üyesi, Sylhet metropolü de dahil olmak üzere tüm bölgeye konuşlandırılacak. Ayrıca Sunamganj’da 19 müfreze, Moulvibazar’da 23 müfreze ve Habiganj’da 18 müfreze konuşlandırılacak. Her müfrezede 20 BGB üyesinin olduğu söyleniyor.

BGB’nin 29 Aralık 2024 Cuma gününden 10 Ocak 2024 tarihine kadar Sylhet de dahil olmak üzere ülkenin seçim bölgelerinde barışı ve düzeni korumak için mobil ve vurucu bir güç olarak çalışacağını unutmayın.
​according to the arthoniteerkagoj

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *